Menu Zamknij

OPIS ŁOWISKA

 

Jezioro Dobre znajduje się w rynnie polodowcowej w której posadowione jest 11 jezior przed znajdują się jeziora Kazanie(PZW) i Grzybionek(PZW) za Dobrym jezioro Małe(PZW) i za miastem Biezdruchowo , Jerzyńskie, Wronczyn Duży i Mały, Stęszewskie i Tuczno ( na wszystkich gospodaruje Gospodarstwo Rybackie BOGUCIN).

Łowisko Dobro Klasztorne znajduje się w pasie Promińskiego Parku Krajobrazowego , a obok przebiega trasa rowerowa która można dojechac od Poznania do Ostrowa Lednickiego (32 km) Można tu łowić pokaźne karpie i amury których waga często przekracza 20 kg. Są także duże szczupaki, liny, okonie płocie i karasie. Dojazd jest bardzo dogodny zarówno dla zmotoryzowanych jak i tych preferujących bardziej zdrowe formy lokomocji, wszelkie asfalty kończą się w odległości kilkuset metrów od brzegów. Jezioro Dobre znajduje się w dolinie polodowcowej z wszystkich stron osłonięte wzgórzami i lasem. Wokół niemalże całego jeziora prowadzi droga dojazdowa do stanowisk .Przy każdej drodze znajdują się tablice informacyjne. W odległości do 10 metrów od drogi znajdują się stanowiska wędkarskie.

 

 

 

 

 

Wokół jeziora znajduje się 40 specjalnie utworzonych stanowisk na których swobodnie można rozbić namiot. Stanowiska 1-17 znajdują się na zachodnim brzegu jeziora, dojazd do nich jest możliwy od strony trasy wylotowej z miasta w stronę Kostrzyna Wielkopolskiego do stanowisk 18-20 prowadzi ścieżka dla pieszych .Do stanowisk 23-40 prowadzi droga od strony miasta przebiegająca obok klasztoru Sióstr „Sacre Coeur” od strony ulicy Klasztornej .Część stanowisk jest tak szeroka że swobodnie mogą wędkować dwie osoby. Dzierżawcą wody jest PGR Sp. z o.o Bogucin, natomiast administratorem wody od 2008 r. Pobiedziski Klub Karpiowy.

 

 

 

MAPA GŁĘBOKOŚCI